HAKKIMIZDA

Blackgreen Metal Teknolojileri A.Ş

BlackGreen, Gürsoy Grup içinde Maden Enerji Sanayi grubuna bağlı bir şirketidir.

Gürsoy Grup; inşaat, restorasyon, demir-çelik, zemin kaplama sistemleri, tarımsal gıda, pazarlama ve kurumsal yayıncılık alanlarında faaliyet göstermektedir.

İnşaat sektöründe Güryapı inşaat firması ile lider konumda olan grubumuz, 30 yıla yaklaşan tecrübesini üstlendiği benzersiz projelere aktarmak suretiyle, konut, alış-veriş ve iş merkezleri, eğlence parkı inşaatları, altyapı ve çevre düzenlemeleri ile dünyaca ünlü tarihî eserlerin restorasyonunu icra etmektedir.

İnşaata ilaveten Gürsoy Grup bünyesinde, demir-çelik sektöründe BlackGreen, Gürmak Demiryolu; tarımsal gıda sektöründe Şehrekmek; gayrimenkul sektöründe Isfanbul ve Gürsoy Realty; kurumsal yayıncılık alanında Müessese İletişim; Turizm ve Vize işlemleri alanında Çamlıca Turizm; sosyal sorumluluk alanında ise Gürsoy Vakfı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Gürsoy Grup, tüm faaliyetlerinin odağına “insanı” almakta, toplumun yaşam kalitesinin yükseltilmesi için profesyonel çözümler üretmektedir. Koşulsuz müşteri memnuniyeti hedefini, teknoloji kullanımını ve yenilikçiliği benimsemiş bine yakın çalışanı ile Gürsoy Grup, şehirli insanın yaşam konforunun artırılması, kültürel ve tarihî mirasın gelecek nesillere en iyi koşullarda aktarılması hedefleriyle topluma faydalı olmak için çalışmaktadır.

BlackGreen yenilikçi, çevre bilinci içeren metalurji teknolojileri geliştiren, kendi teknolojileri ile üretim tesisleri kuran bir teknoloji ve üretim şirketidir.

BlackGreen 2016 yılında, yüksek fırın baca tozu kullanarak pik demir üretim teknolojisi geliştirdi.

BlackGreen 2018 yılında, Geliştirdiği teknolojisi ile yüksek karbonlu ferrokrom üretim tesisini devreye aldı.

BlackGreen 2019 yılında, Türkiye’nin 2. yüksek karbonlu ferrokrom üreticisi oldu.

BlackGreen 2020 yılında, ürettiği yüksek karbonlu ferrokromu 3 kıtada 12 ülkeye ihrac etti.

Blackgreen 2020 yılında, madencilik alanında yatırımlar yaparak entegre üretim modeline geçti.

BlackGreen 2020 yılında, krom madenciliği alanında yeni nesil teknolojiler Araştırma ve Geliştirme faaliyetlerine başladı.

BlackGreen geliştirdiği teknoloji ve prosesler ile ferrokrom üretiminde başarısını ve kazanımlarını ispat etmiştir.